Zdjęcie miesiąca

× Zaproszenia na spotkania i konkursy modelarskie.

V KOSZĘCIŃSKI FESTIWAL MODELARSKI 07-08.05.2016r.

Więcej
4 lata 3 miesiąc temu #31 przez Krzysztof Koza
Od naszego sponsora firmy ?Fly? otrzymaliśmy nagrody w postaci modeli. Dodatkowo firma ufundowała nagrody specjalne.



Oto one i dołączone do nich nagrody:
-Za najciekawszy plastikowy model lotniczy w skali 1:32 dla młodzika.
-Za najciekawszy plastikowy model lotniczy w skali 1:32 dla juniora.
-Za najciekawszy plastikowy model lotniczy w skali 1:32 dla seniora.
Nagrody za najciekawszy plastikowy model lotniczy w skali 1:32 bez względu na to z jakiej firmy model jest zbudowany.



Przypominamy o terminie rejestracji elektronicznej. Czasu coraz mniej?..

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
4 lata 3 miesiąc temu #32 przez Krzysztof Koza
Pragniemy poinformować, że Dowódca Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu Pan płk. Wiesław Kukuła ufundował dwie nagrody specjalne :

Za najciekawszy model współczesnego pojazdu Wojska Polskiego dla młodego modelarza.
Za najciekawszy model współczesnego pojazdu Wojska Polskiego dla seniora.

Przypominamy o terminie rejestracji elektronicznej. Czasu coraz mniej?..

(Krzysztof)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
4 lata 3 miesiąc temu #33 przez Krzysztof Koza
Kolejnym sponsorem naszego festiwalu modelarskiego jest p. Krzysztof Stroba właściciel sklepu modelarskiego ?KS Model? z Częstochowy, jest także fundatorem pucharu.
Puchar sklepu KS Model z Częstochowy właściciel p. Krzysztof Stroba ? za najciekawszy model plastikowy czeskiego producenta.
Na karcie startowej prosimy w rubryce kategoria specjalna zaznaczyć "CZ".
Oraz ufundowane modele.

Przypominamy o terminie rejestracji elektronicznej. Czasu coraz mniej?..

(Krzysztof)


Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
4 lata 3 miesiąc temu #34 przez Krzysztof Koza
Kolejnym sponsorem naszego festiwalu modelarskiego jest firma ?PAVLA MODELS? , poniżej to co otrzymaliśmy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
4 lata 2 miesiąc temu #35 przez Krzysztof Koza
Wiemy, że późno, ale dopiero teraz ogarnęliśmy całość i poniżej zamieszczamy listę nagrodzonych. Jeżeli kogokolwiek pominęliśmy to bardzo przepraszamy oraz prosimy o informację na PW.

Nagrodzeni modelarze podczas V Koszęcińskiego Festiwalu Modelarskiego:
Wyróżnienia SENIOR:
MODELE PLASTIKOWE :
Sp1 ? 1:72 i mniejsze, samoloty, szybowce.
Karol Jagusiński za Breda BA 88B
Jerzy Ciupek za Albatros D III
Damin Biwo za MiG 15 Bis

Sp2 ? 1:48 samoloty, szybowce.
Dariusz Jakubczak za Fokker Eindecker
Grzegorz Mądry za Catalina
Andrzej Kozłowski za Hurricane I

Sp3 - 1:32 i większe, samoloty, szybowce.
Grzegorz Mądry za AVRO
Mieczysław Pietrucha za LVG C
Erlend Janson za Skyraider

Sp4 ? cywilne samoloty, szybowce, wszystkie skale .
Grzegorz Mądry za Zlin 42 M
Michał Frątczak za Corsair
Krzysztof Barcz za Pilatus

Sp5 ?śmigłowce, wszystkie skale.
Mieczysław Pietrucha za Paul Cornou
Michał Frątczak za AB-47
Mateusz Michalecki za NH-90 NFH

Pp1 ? 1:72 i mniejsze, pojazdy wojskowe kołowe, motocykle.
Marek Ziętek za LG-3000 Mercedes
Piotr Lipiec za Fiat 508 furgon
Wojciech Kasznia za Bedford QLT

Pp2 ? 1:48, i większe, pojazdy wojskowe kołowe,.
Przemysław Mrożek UAZ 452
Krzysztof Opiłka za BTR ? 40
Adrian Dzienisiewicz za Opel Blitz

Pp2 ? 1:48, i większe ,motocykle (rozszerzono klasę)
Andrzej Domański za Douglas 1914
Jarosław Sierki za DKWNZ 350, Rower
Paweł Grzondziel za Zundapp KS 75

Pp3 ? 1:72 i mniejsze, pojazdy wojskowe gąsienicowe.
Tomasz Bajer za IDF PUMA
Marek Ziętek za T-55
Radosław Paradowski za Renault FT-17


Pp4 ? 1:35, pojazdy wojskowe gąsienicowe. (rozszerzono klasę)
Tomasz Bajer za Achzarit
Jarosław Sierko za SD.KFZ 250/8
Łukasz Bąk za Jagdpanzer IV Johann Huber
Krzysztof Opiłka za Australian Carrier

Pp4 ? 1:48, pojazdy wojskowe gąsienicowe.
Krzysztof Barcz za ?Fury?
Sebastian Bembenek za 38 T

Pp5 ? pojazdy cywilne osobowe, wszystkie skale.
Jacek Nabiałek za Ford 1932
Wojciech Bryński za Alfa Romeo
Sebastian Zwyrtek za Toyota Supra

Pp5 ? motocykle wszystkie skale (rozszerzono klasę)
Maciej Herbut za Harley Davidson
Dariusz Jędrzejczyk za Indian Police

Pp6 ?pojazdy cywilne ciężarowe wszystkie skale .
Tomasz Bajer za ZiŁ ? 131
Wojciech Bryński za London Bus
Erlen Janson za ZiŁ ? 131

Ap ?artyleria, wszystkie skale .
Andrzej Domański za Skoda 100 mm wz. 14/19
Sebastian Bembenek za Zwilling Flak
Agnieszka Pleban za B4 203 mm Honitzer

Fp ? figurki piesze, konne, popiersia wszystkie skale.
Andrzej Domański za Templariusz
Adrian Gajda za Krzyżowiec
Sebastian Bembenek za Popiersie Peiper

Op ? statki i okręty wszystkie skale.
Agnieszka Pleban za U-Boot Biber
Adrian Dzienisiewicz za U-Boot
Damian Biwo za Żaglowiec ?Ninia?
Marcin Mastej za USS Massachusetts

Dp ? dioramy i budowle wszystkie rodzaje i skale.
Adrian Gajda za Das Auto
Cezary Łanik za Zero w dżungli
Dariusz Jędrzejczyk za Stalingrad

Kp ? kolej czyli wszystko to co na szynach bez podziału na skale i kategorię wiekową.
Klasa nie rozegrana

Sf ? fantastyka.
Mieczysław Pietrucha za Dragonfly
Cezary Łanik za AT-ST
Agnieszka Pleban za Mumak

MODELE KARTONOWE :
Sk - samoloty, szybowce w tym cywilne wszystkie skale.
Szymon Koza za MiG ? 29
Stefan Szczepańczyk za Pfalz A I
Andrzej Kozłowski za Mustang III

Śk - śmigłowce w tym cywilne wszystkie skale.
Stanisław Śliwiński za H-13 Sioux

Pk1 - pojazdy wojskowe kołowe, wszystkie skale.
Stanisław Śliwiński za Car Tank
Szymon Koza za samochód pancerny ?Wnuk?

Pk2 - pojazdy wojskowe gąsienicowe, wszystkie skale.
Szymon Koza za PsKpfw Vi Tiger Ausf. H1
Bartłomiej Głuch za T-34
Maciej Herbut za Pn. Inż. 130

Pk3 ? pojazdy cywilne, wszystkie skale.
Milan Paulus za Ferrari 125 GP
Lucjan Imiołczyk za Dzik
Szymon Koza za Motocykl Yamaha

Ak ? artyleria, wszystkie skale.
Maciej Herbut za Schineider 75 mm

Fk ? figurki piesze, konne, popiersia i fantastyczne wszystkie skale.
Pavel Šeda za Gundam
Michał Szaforz za Sandtrooper
Szymon Koza za R2-D2

Ok ? statki i okręty wszystkie skale.
Stefan Pawlak za Bryg Lexington
Bartłomiej Głuch za Bismarck
Piotr Stempowski za Japoński tender lotniczy Akitsushima

Dk ? dioramy i budowle wszystkie rodzaje i skale.
Cezary Łanik za Oskar reaktywacja
Stefan Pawlak za Cliper Barbice
Agata Sobel za Katedra Św. Wita

Kk ?kolej czyli wszystko to co na szynach bez podziału na skale i kategorię wiekową.
Andrzej Kamiński za lokomotywę ST-44
Zdzisław Rusinowski za parowóz OL 49 z wagonem
Marian Witek za PT 47

Sfk ? fantastyka wszystkie skale.
Pavel Šeda za Optimus Prime
Szymon Koza za Millenium Falcom
Stanisław Śliwiński za Arsen 7
WN ? wszystko inne czym chcecie się pochwalić, wykonany z różnych materiałów
Krzysztof Barcz za True Lies HARRIER
Andrzej Domański za Patrol 1939
Leszek Ledwoń za Kościół Św. Jadwigi

KPM Karvina (klasa sponsorowana)
Grzegorz Mądry za Su-20

S- silniki (klasa sponsorowana)
Jacek Nabiałek za Silniki Porche 356
Dariusz Jakubczak za silnik J79-GE-10

VHC(klasa sponsorowana)
Mieczysław Pietrucha za ANTOINETTE
Konrad Lebek za Brewster 339 C Buffalo
Damian Biwo za MiG-21 PF Phantom Killer

JUNIOR:
MODELE PLASTIKOWE:
JSp ?samoloty, szybowce, wszystkie skale.
Krzysztof Krajewski za Spitfire
Dominik Krzysztofik za A-6
Wojciech Rzeszutek za Wildcat F4F

JŚp ?śmigłowce, wszystkie skale.
Klasa nie rozegrana

JPpk ?pojazdy wojskowe kołowe, motocykle, wszystkie skale.
Krzysztof Krajewski za Maromon
Ziemowit Zając za Zundapp
Krzysiek Cesarz za Willys Jeep

JPpg ?pojazdy wojskowe gąsienicowe, wszystkie skale .
Mateusz Możdżeń za T-62
Robert Nowicki za PzKpfw 38 (t)
Przymysław Grochowina za T-90

JPpc ?pojazdy cywilne osobowe, ciężarowe i motocykle wszystkie skale .
Mateusz Więch za Ferrari F 430

JAp ?artyleria wszystkie skale .
Klasa nie rozegrana

JFp ? figurki piesze, konne, popiersia wszystkie skale.
Klasa nie rozegrana

JOp ? statki i okręty wszystkie skale.
Kamil Mańka za Italian Heavy
Błażej Mrożek za US Navy Aircraft

JDp ? dioramy i budowle wszystkie rodzaje i skale.
Dominik Krzysztofik za Pułapka
Kamil Mańka za T-72
Ada Janik za zima na rosyjskim lotnisku

Kp ? kolej czyli wszystko to co na szynach bez podziału na skale i kategorię wiekową.
Klasa nie rozegrana

JSf ?fantastyka, wszystkie skale .
Klasa nie rozegrana

MODELE KARTONOWE :
JSk - samoloty, szybowce w tym cywilne wszystkie skale.
Krzysztof Cesarz za MiG 21
Karol Ćwik za Me ? 162 Komet

JŚk - śmigłowce w tym cywilne wszystkie skale.
Klasa nie rozegrana

JPk1 - pojazdy wojskowe kołowe, cywilne, motocykle wszystkie skale.
Dominik Krzysztofik za Ba 64
Karol Ćwik za Fiat 126p GT

JPk2 - pojazdy wojskowe gąsienicowe, wszystkie skale.
Dominik Krzysztofik za MOWAG ? G
Kamil Mańka za KW-1

JAk ? artyleria, wszystkie skale.
Klasa nie rozegrana

JFk ? figurki piesze, konne, popiersia i fantastyczne wszystkie skale.
Marceli Geizler za R2D2
Estera Jończyk za Chomik

JOk ? statki i okręty wszystkie skale.
Klasa nie rozegrana

JDk ? dioramy i budowle wszystkie rodzaje i skale.
Klasa nie rozegrana

Kk ?kolej czyli wszystko to co na szynach bez podziału na skale i kategorię wiekową.
Dominik Krzysztofik za GLS 30

JSfk ? fantastyka wszystkie skale.
Marek Poloczek za X-wing
Adam Faldyga za Millenium III


MŁODZIK:
Mikołaj Smółka
Wiktor Musik
Kaja Szczygielska
Izabela Tomiczak
Mateusz Stypczyński
Jakub Łabędzki
Weronika Mzyk
Antoni Korzekwa
Oliver Swatek
Karolina Wodniok
Mateusz Krawczyk
Bartłomiej Smol
Szymon Ślęzok
Oliwier Kandora
Eryk Robok
Jakub Piełot
Kacper Prokop
Patryk Grzondziel
Adam Ciupek
Piotr Ciupek
Mikołaj Bronicki
Maksymilian Dyrda
Emil Konderak
Jakub Biwo
Maciej Łobko
Kamil Kruk
Daniel Rybok
Łukasz Szymonek
Konrad Jagieło
Szymon Środa
FILIP CHYŁA
ELA BOCHNIAK
Jonasz Myśliwski
Jędrzej Myśliwski
Lena Pawlak
Jakub Gałka
Wojciech Pawlak
Jakub Reich
Karol Golenia
Wojciech Stawiarz
Adam Strzelecki
Paweł Mikoszek
Michał Gracka
Adam Strzelecki
Mikołaj Ćwik
Piotr Michalik
Paweł Michalik
Michał Dudniczek
Arkadiusz Stanchły
Małgorzata Jakubczak
Karol Golenia
Jędrzej Myśliwski

I KONKURS MODELI REDUKCYJNYCH
?KOSZĘCIŃSKI RAK?
KOSZĘCIN 2016

KR1 samoloty bojowe 1:48 i większe
I miejsce Wojciech Buba za Roland D VI B
II miejsce Mieczysław Pietrucha za Fokker E III

KR2 samoloty bojowe 1:72 i mniejsze
I miejsce Krzysztof Barcz za Catalina Mr Kendall
II miejsce Wiktor Zawolski za MiG 21 Bis
III miejsce Dariusz Jakubczak za Iskra TS-11

KR3 pojazdy bojowe 1:48 i większe
I miejsce Petr Potys za PzKpfw III J
II miejsce Petr Potys za Sturmgeschutz III

KR4 pojazdy bojowe 1:72 i mniejsze
I miejsce Marek Ziętek za M-20

KR5 samoloty karton
I miejsce Paweł Ogarek za RWD-5 bis

KR6 pojazdy karton
I miejsce Andrzej Kamiński za Polski Parowóz Pt-47


Nagrody specjalne VKFM Koszęcin 2016

Główną nagrodę czyli:

-Puchar Wójta Gminy Koszęcin
- za najlepszy model festiwalu otrzymał Andrzej Kamiński za model Parowozu PT-47
-Puchar pani Dyrektor DK
- za najciekawszy model plastikowy otrzymał Mateusz Możdżeń za model T-62.
-Puchar pani Dyrektor DK
- za najciekawszy model kartonowy otrzymał Krzysztof Cesarz za model MiG - 21.
-Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Koszęcinie
- za najciekawszy model wykonany przez juniora otrzymał Dominik Krzysztofik za model Pułapka .
- Nagroda dowódcy Jednostki Wojskowej Komandosów płk. Wiesława Kukuła:
-?Za najciekawszy model współczesnego pojazdu Wojska Polskiego dla młodego modelarza? otrzymał Krzysztof Cesarz za model M-16.
-?Za najciekawszy model współczesnego pojazdu Wojska Polskiego dla seniora? otrzymał Marek Ziętek za model T-55.
-Puchar IPMS POLSKA
- za najciekawszy Model w Barwach Polskich osobiście wręczył nowy prezes stowarzyszenia
p. Krzysztof Koza ? Andrzejowi Domańskiemu za model Patrol 1939.
- Wingnut Wings Fan Club Truphy
- za najleprzy model lotniczy z okresu I WW dla Dariusza Jakubczak za Fokker Eindecker
-Puchar Kółka Modelarskiego ?Broń i Barwa? w Koszęcinie
dla najmłodszego modelarza otrzymała 5-letnia Lena Pawlak.
- Wyrożnienie od Kółka Modelarskiego ?Broń i Barwa? w Koszęcinie dla Marcina Mastej.
-Liga Damska Senior - za najciekawszy model w wykonaniu pani otrzymała Agata Sobel.
-Liga Damska Junior - za najciekawszy model w wykonaniu pani otrzymała Małgorzata Jakubczak.
- Od Koza za Kozę dla Olgi Skupień za 'Tour de Pologne 1939 '

Specjalne podziękowanie otrzymał również z rąk pana Wójta honorowy członek naszego Kółka pan Andrzej Beksa za długoletnią pomoc w organizacji festiwalu i działalności Kółka.

Nagrody specjalne ufundowane przez sponsorów:

Puchar Sklepu KS Model za najciekawszy model czeskiego producenta dla Grzegorza Mądry za SU 20

Taurus Models za najciekawszy model z okresu I WW dla Pawła Ogarka za AVRO 504 K

IBG Models- za najciekawsze modele wykonane z zestawu firmy dla
Junior - Krajewski Krzysztof za Maromon Herrington,
Senior ? Wojciech Kasznia za Bedford QLT
- Marek Ziętek za Universal mk-2,

Wydawnictwo ?Świat z Kartonu?:
-za najlepiej wykonany model okrętu z biało-czerwoną banderą dla Stefana Pawlak za TSS "Stefan Batory"
Za najciekawszy model wykonany z wydawnictwa Świat z Kartonu dla juniora Mateusza Solarskiego za Bricoli .
Za najciekawszy model wykonany z wydawnictwa Świat z Kartonu dla seniora Piotra Śliwińskiego za Cerkiew w posadzie rybotyckiej.

Fly -za najciekawszy model lotniczy w skali 1:32 dla seniora Grzegorza Mądry za AVRO Triplane
modele w kategorii młodzik i junior nie zostały przyznane nagrody przechodzą na przyszły rok.

Modelarze Redukcyjni Łask za najciekawszy model samolotu F-16 lub innego samolotu o napędzie
odrzutowym otrzymują:
młodzik ? Izabela Tomczak za Tornado ECR Tigermeet,
junior ? Krzysztof Krajewski za F-14 B Tomcat,
senior ? Adrian Wolnicki za Hawk T.

4 Regionalna Baza Logistyczna Wrocław Warsztaty Techniczne Oleśnica mjr Andrzej Koziara przyznał nagrodę za najlepszy model pojazdu wojskowego dla Łukasza Bąk za Jagdpanzer IV

Yahu Models za najciekawszy model z dodatkami firmy dla
junior- Krzysztof Krajewski za F-14 B
senior ? Grzegorz Mądry za AVRO Triplane
Firma ta dołożyła swoje tabliczki również do innych nagród.

HUNGARY - ?MAGYARNO? Pizzeriia ?za najciekawszy model konstrukcji węgierskiej lub barwach Węgier dla Krzysztofa Opiłka za BTR - 40
?MAGYARNO? Pizzeriia ? nagroda specjalna ?na zachętę? za najciekawszy model młodzika dla Adama Strzeleckiego za PzKpfw III Ausf L

Wydawnictwo Vector dla Karola Ćwik za Fiat 126p GT,
oraz dla Mikołaj Ćwik za Fiat 126p

P. Kolacha Zbigniew dla Andrzeja Kozłowski za Mustang III,

Stowarzyszenie Miłośników Pojazdów Militarnych
Nagroda dla seniora Marka Bogacki za Hensiked
Wyróżnienie dla seniora Marek Ziętek za LG-3000 Mercedes
Nagroda dla juniora Dominika Krzysztofik
Wyróżnienie dla juniora Adama Strzeleckiego

Sklep modelarski "Twoje-modele.pl" pana Szczepana Woldana z Częstochowy
- za najciekawszy model plastikowy czołgu lub Broni Pancernej w skali 1:35 z okresu WWII wręczył Jonaszowi Myśliwskiemu za model GAZ-67.

Firma Bondic ? dla Mateusza Możdżeń

ISMR Inowrocław ? dla Jacka Nabiałka za Ford 1932 Coupe,

Anonimowy sponsor ufundował:

Za najciekawszy model lotniczy w barwach RAF, skala 1/72
dla Jerzy Ciupek za HP Halifax C.MK.VIII ? 301 Sq (Polish) RAF
Za najciekawszy model lotniczy w barwach USAF, skala 1/72
dla Michała Frątczak za F-22 Raptor
Za najciekawszy model lotniczy w barwach japońskich, skala 1/72
dla Wojciech Buba za Mitsubishi A6M2b Zero
Za najciekawszy model lotniczy w barwach Luftwaffe, skala 1/72
dla Jerzy Ciupek za Albatros D.III Mokotow 1919
Za najciekawszy model lotniczy w barwach Rosji/ZSRR, skala 1/72
nie przyznano
Za najciekawszy model lotniczy w barwach USAAF w skali 1/48
dla Adriana Wolnickiego za X-47B
Za najciekawszy model lotniczy w barwach RAF w skali 1/48
dla Grzegorza Mądry za PBY 5 Catalina
Za najciekawszy model lotniczy w barwach Rosyjskich /ZSRR w skali /48
dla Sebastiana Bembenek za Ił 2
Za najciekawszy model lotniczy w barwach Luftwaffe w skali 1/48
dla Jarosława Smółka za Dornier Do 215 B - 5
Za najciekawszy model lotniczy w barwach japońskich w skali 1/48
dla Michała Jagusiak za Mistubishi J2M3 Raiden

Za najciekawszy model szkutniczy dla Stefana Pawlak za TSS "Stefan Batory"

Wszystkim bardzo dziękujemy za pomoc w organizacji Festiwalu, a sponsorom za ufundowanie nagród. Szczególne podziękowania składamy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Koszęcinie, wolontariuszom z Zespołu Szkół w Koszęcinie, komisjom sędziowskim, sklepowi KS Model z Częstochowy , Hurtowni Hobby 2000 wyłącznemu dystrybutorowi firmy Tamiya w Polsce, Firmom Gabrom i Kseronet z Koszęcina oraz Firmie IBG z Warszawy.
Nie zapominamy również o wszystkich modelarzach, którzy do nas przyjechali.

Serdecznie zapraszamy na następną edycję. Planujemy pozyskać kolejnych sponsorów na nowe nagrody specjalne i już po przeprowadzeniu wstępnych rozmach wiemy, że będzie coś z:
- pojazdy Wojska Polskiego (również współczesne),
- lotnictwo I WW,
- lotnictwo 1:32,
- oraz będące już na stałe Węgry i Liga Damska.
W przyszłym roku zostanie rozegrana druga edycja Międzynarodowych Mistrzostw Śląska . Pierwsza odbyła się w tym roku w Karvinie w Czechach.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.278 s.