Zdjęcie miesiąca

× Zaproszenia na spotkania i konkursy modelarskie.

VIII Koszęciński Festiwal Modelarski ? Koszęcin 16-17.03.2019r.

Więcej
2 lata 2 dni temu #1 przez Krzysztof Koza
VIII Koszęciński Festiwal Modelarski ? Koszęcin 16-17.03.2019r.Witam wszystkich miłośników modelarstwa i zapraszam do wsi Koszęcin na kolejną edycję naszej imprezy modelarskiej w trakcie którego rozegrane zostaną:

- Festiwal Modeli Redukcyjnych Plastikowych,

- Festiwal Modeli Redukcyjnych Kartonowych,

- IV Konkurs Modeli Redukcyjnych ?KOSZĘCIŃSKI RAK?,

- IV Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska,

- Międzynarodowe Zawody o Puchar UE ?EURO PUCHARY? ? Polska edycja.ORGANIZATOR:

URZĄD GMINY KOSZĘCIN,

SZKOŁA PODSTAWOWA im. Jana Pawła II w KOSZĘCINIE,

KÓŁKO MODELARSKIE ?BROŃ i BARWA? w KOSZĘCINIE.WSPÓŁORGANIZATORZY :

IPMS POLSKA

IPMS Silesia - Koszęcin

KPM Karvina ? Klub partnerski z Czechy

TERMIN I MIEJSCE KONKURSU:
16-17.03.2019r. Hala Sportowa Szkoły Podstawowej w Koszęcinie 42-286 Koszęcin ul. Sobieskiego 7

Niebawem więcej szczegółów, cdn?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
1 rok 11 miesiąc temu #2 przez Krzysztof Koza
Do grona sponsorów tegorocznej edycji dołączyło wydawnictwo JSC, które ufundowało nagrody oraz Grand Prix JSC. Dodatkowo będzie utworzona klasa modeli kartonowych ?wszystko co pływa? do linii wodnej bez określonej skali. Oraz zapraszamy na ich stoisko handlowe podczas festiwalu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
1 rok 11 miesiąc temu #3 przez Krzysztof Koza
Kolejna nagroda specjalna od firmy ?Modelcollect? za najlepiej wykonany model firmy ?Modelcollect?.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
1 rok 11 miesiąc temu #4 przez Krzysztof Koza
Taka garść informacji:
1. Kolejna nagroda specjalna na naszym festiwalu ufundowała firma ?SPECIAL HOBBY?, za najciekawszy model wykonany z ich zestawu.

2. Następnie wprowadzamy podział na modele lotnicze z napędem śmigłowym i odrzutowym.
3. KOLEKCJE ? przejrzeliśmy różne regulaminy innych konkursów i mamy na razie taki obraz, że modele muszą być połączone tematycznie i to nie podlega żadnej dyskusji. Ilość modeli w kolekcji to minimum 3 szt. lub 5 szt. w połowie regulaminów, a w drugiej połowie nie jest określona ilość. My skłaniamy się ku 5 modelom jako kolekcje. Jakie jest wasze zdanie?
4. VINTAGE ? dziękujemy za wsparcie i nadal walczymy.
5. Wszystkie zmiany zostaną uwzględnione w regulaminie i wtedy ruszy rejestracja modeli.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
1 rok 10 miesiąc temu #5 przez Krzysztof Koza
Kolejna garść wiadomości:

Kolejna nagroda specjalna na naszym festiwalu ufundowała firma ?EDUARD?, za najciekawszy model wykonany z ich zestawu.


?KOLEKCJE? ? zamykamy ten temat kolekcji, którą wprowadzamy na naszym festiwalu. Do kolekcji zaliczamy minimum pięć modeli powiązanych tematycznie. Zmiany będą w poprawionym regulaminie. Dziękujemy wszystkim za pomoc i opinie.

?VINTAGE? nadal pracujemy nad nim.

Rejestracja modeli rusza w przyszłym tygodniu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
1 rok 10 miesiąc temu #6 przez Krzysztof Koza
Już ruszyła rejestracja, link poniżej:

Rejestracja

oraz kilka wiadomości:

Vintage ? Model wykonany w dowolnej skali i tematyce, wykonany z zestawu który swoją premierę rynkowa miał do końca roku 1989. Jednym słowem - kategoria Vintage ma na celu pokazanie, że nawet bardzo stare zestawy mają swój potencjał i po odpowiednim sklejeniu, pomalowaniu i/lub zwaloryzowaniu można z nich wykonać bardzo wartościowe modele nie ustępujące jakością modelom współczesnym. Kategoria Vintage ma również służyć poprzez prezentację modeli wykonanych ze starszych zestawów przybliżeniu zwiedzającym imprezę historię modelarstwa redukcyjnego.
Do udziału w kategorii Vintage dopuszcza się również modele, w których w celu uzupełnień bądź waloryzacji wykorzystano elementy z innych modeli ale pod warunkiem, że brakujące części pochodzą z modeli zaliczanych również do kategorii Vintage (np. model samolotu F-14A z zestawu Matchbox można uzupełnić/zwaloryzować brakującymi elementami z modelu F-14A z zestawu Airfix, który pochodzi z podobnego okresu).
Waloryzacja, w kategorii Vintage dopuszcza się modele waloryzowane jak i wykonane prosto z pudełka. W przypadku modeli wykonanych prosto z pudełka dopuszcza się ze względu na brak kalkomanii lub ich całkowity brak (np. modele NOVO na rynek wewnętrzy) wykorzystywanie współczesnych kalkomanii. W przypadku modeli waloryzowanych dopuszcza się modele zwaloryzowane bez używania współczesnych dodatków żywicznych i foto trawionych.
W tym roku wprowadzamy to jako projekt pilotażowy, zobaczymy jaki będzie miał on oddźwięk i jaka będzie wasza opinia. Dziękujemy jako organizatorzy koledze Marcinowi za okazaną pomoc.

V - Vintage - skala dowolna


KPM Karvina 2019

Nasz klub partnerski KPM Karvina z Czech pragnie rozegrać na naszym festiwalu ocenianie modeli plastikowych według czeskiego regulaminu. Ocenie podlegają modele plastikowe lotnicze i pojazdy wojskowe w dowolnej skali. Ta kategoria przeznaczona jest dla odważnych juniorów i seniorów. Do modeli musi byś dołączona dokumentacja w postaci instrukcji i schematu malowania według którego model został wykonany, dodatkowo zdjęcia oryginału na podstawie, którego zrobiono waloryzację modelu, instrukcje z dołączonych dodatków (żywice, blaszki, dokumentacja fabryczna jak się z niej korzystało).Zwycięzcom przyznane zostaną puchary za zajęcie 1,2 i 3 miejsca. Ocena modeli będzie w sobotę , wyniki podamy w niedzielę. Obecnosc modelarzy w trakcie oceny tej klasy mile widziana. Zapraszamy chętnych do udziału w tej kategorii. Poza tym KPM Karvina przyzna nagrodę specjalną, za model który ich zachwyci.
Z powodów technicznych do tej kategorii zgłoszenia będą przyjmowanie na miejscu w rejestracji.
Prosimy zgłaszać jako KPM Karvina.

PUCHAR POLSKI MODELI REDUKCYJNYCH
- jesteśmy następnym festiwalem na którym jest rozgrywany Puchar Polski Modeli Redukcyjnych. Szczegóły i regulamin wrzucimy niebawem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
1 rok 10 miesiąc temu #7 przez RAVEN6
Będę! Tak więc nadciągajcie - będzie okazja spotkać mnie osobiście ;-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
1 rok 10 miesiąc temu #8 przez RAVEN6
No to Veni, Vidi, Vici ;-) Ogromne podziękowania dla Pana Krzysztofa Kozy i jego rodziny za zorganizowanie imprezy (wedle danych z facebookowego profilu Gminy Koszęcin na konkursie było około 820 modeli). Poza tym podziękowania i szacuneczek dla Tarona za ufundowanie sporej ilości nagród w postaci modeli z wydawnictwa Świat z Kartonu. A co tam - pochwalę się troszkę... ;-)
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
1 rok 9 miesiąc temu #9 przez Krzysztof Koza
Dziękujemy wszystkim za przybycie oraz wzięcie udziału w VIII Koszęcińskim Festiwalu Modelarskim o puchar wójta gminy Koszęcin 2019. Wielkie dzięki składamy wszystkim, którzy pomagali nam w organizacji tego festiwalu oraz sponsorom. Ze statystyki modeli było 820, a w tym 170 modeli od 86 młodzików. Zawodnicy przybyli z Polski, Czech, Anglii i Ukrainy. Planowanymi tematami przewodnimi na IX edycji festiwalu będą: Wojna polsko-bolszewicka oraz modele związane tematycznie z naszymi memoriałami. Chodzi o wojnę obronną 1939 - Memoriał poległej załogi Lublina R-XIII , polskie siły zbrojne na zachodzie - Memoriał Pilota Gerarda Ranoszki oraz Memoriał Andrzeja Beksy za ciekawie wykonany model.

Zapraszamy w marcu 2020 roku.

Wyniki

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.332 s.