Zdjęcie miesiąca

× Pamiętaj że z tego działu wybieramy zdjęcie miesiąca, które jest nagradzane!

RAVEN6 i myszy, co to Popiela zjadły czyli: Mysia Wieża z Kruszwicy, GPM 3/2012, skala 1:160.

Więcej
1 rok 11 miesiąc temu #1 przez RAVEN6
Witam! Dzisiaj chciałbym zaprezentować sklejony przeze mnie model Mysiej Wieży w Kruszwicy z wydawnictwa GPM (seria Kartonowe mini ABC nr 3/2012) w skali 1:160. O samym obiekcie ? wieża ta słynie z legendy o Popielu, którego (rzekomo w tej wieży) myszy zjadły. Wieża położona jest w Kruszwicy tuż nad jeziorem Gopło. Wieża dostępna jest do zwiedzania (szczegóły: www.pttk-kruszwica.pl/content.php?mod=sub&cms_id=1 ) a z jej szczytu jest przepiękny widok. Pozwoliłem sobie na odrobinę prywaty i zamieszczam także zdjęcia moje i żony wraz z naszymi dziećmi, gdyż w tym roku pojechaliśmy na wczasy do Poznania i zwiedzaliśmy też okoliczne atrakcje.
O samym modelu ? niska cena (15 PLN), sam model bardzo prosty ? cyt.: ?jego sklejenie nie sprawi nikomu kłopotu?, bardzo dobre spasowanie części (nic nie trzeba było kombinować), bardzo dobry karton i jakość druku, bardzo ładna grafika; szkoda tylko, że mury od góry w oryginale mają naniesione miejsca wycięć na otwory pod długopisy ? gdyż model w założeniu może także ? cyt.: spełniać rolę przybornika na ołówki i długopisy? (sic!).
O moim wykonaniu ? z racji tego, że model był w założeniu bardzo łatwy i mało pracochłonny, to nie mogłem go tak ot po prostu skleić ;-) Wyciąłem zatem indywidualnie każdy otwór (łącznie kilkadziesiąt) i zrobiłem wewnętrzną konstrukcję z kartonu barwionego w masie, aby nie było prześwitów. Wyciąłem też okna na szczycie wieży i zamiast namalowanych wstawiłem szybki z matowego pleksi (klejone klejem Micrometal Foil Adhesiive), dodałem też od siebie flagę Polski. Oczywiście wymieniłem górne części murów ? zrobione samodzielnie z kartonu barwionego w masie o fakturze wylewki cementowej, pomalowane mono rozrzedzonymi farbkami akrylowymi o konsystencji washa. Model starałem się wykonać możliwie starannie ? sklejałem go większościowo za pomocą kleju BCG, odciąłem wszystkie sklejki i kleiłem krawędziami na styk (daje to, przy odrobinie wprawy, w moim odczuciu, bardziej estetyczny efekt), podkładka naklejona na sklejkę wodoodporną 3mm przyciętą na wymiar w Castoramie (koszt poniżej 1 PLN).

Ps. Wreszcie jestem zadowolony ze zrobionych przeze mnie zdjęć ? wreszcie udało mi się zrobić je przy umiarkowanym naturalnym nasłonecznieniu w moim domowym atelier (czyli balkon w bloku na IV piętrze ;-) ) co pozwoliło na oddanie rzeczywistych barw i wyglądu modelu.

Pozdrawiam i do następnego modelu!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
1 rok 11 miesiąc temu #2 przez Borowy
Witam. Wieżę widziałem, ale bez myszy ;) Gratuluję wykonania.

Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
1 rok 8 miesiąc temu #3 przez Karol1985
Model prosty ( niby ) aczkolwiek urokliwy w tej prostocie.
Mnie osobiście brakuje tylko kładki do drzwi od wieży ( tym bardziej, że jest na oryginalnych zdjęciach ).
Model bardzo dobrze wykonany. Gratulacje :)

Nie ważne jak postrzegają Ciebie inni. Bądź sobą i ciesz się każdą chwilą.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.237 s.