Zdjęcie miesiąca

[N] ŚzK 048 Bazylika Katedralna Wniebowzięcia NMP w Płocku 1:120

Więcej
4 lata 7 miesiąc temu #1 przez taron78
Prace nad tym modelem trwały prawie pół roku, ale nieskromnie pochwalę się że mi osobiście model bardzo się podoba i choć to u mnie rzadkość, jestem zadowolony z efektu końcowego. Zresztą samo wydanie wycinanki też wyznacza niejako nowy kierunek w wydawnictwie. Jakiś czas temu zrezygnowałem z druku cyfrowego części, w tym modelu zupełnie zdałem się na drukarnie. Zaowocowało to nie tylko dobrej jakości drukiem offsetowym arkuszy z częściami ale również ładną lakierowaną okładką i profesjonalnym złożeniem zeszytu z czym w grubszych modelach miałem czasami problem.
A model zdecydowanie należy do tych grubszych: 18 stron z częściami kolorowymi, 18 stron wręg, 4 strony rysunków i 6 stron opisu. Projektując starałem się maksymalnie uplastycznić bryłę wstawiając gdzie tylko było to możliwe wycinane okna, nisze i drzwi. Tam jednak gdzie w oryginalnej budowli okno prawie że licuje z murem pozostawiałem je płaskie. Obiekt jako jedna z najstarszych budowni sakralnych w Polsce a przy okazji miejsce pochówku Królów i książąt polskich jest bardzo ciekawy. Architektonicznie też nietuzinkowy więc na pewno stanowić będzie ciekawy element wielu dioram i makiet. Jeśli znajdą się zainteresowani, jest możliwość wydruku cyfrowego przeskalowanego modelu do skali 1:87 lub 1:160. Wycena w takim przypadku na zapytanie. Orginalnie model został zaprojektowany w skali 1:120 i tak też jest dostępny w offsecie.
Niedługo dodam króciutką relację z budowy i coś na kształt galerii gotowego modelu. Dodam tylko że gotowy model był w tym roku ozdobą szopki w Płockiej Bazylice Katedralnej .


Jeszcze chwilka... :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
4 lata 7 miesiąc temu #2 przez taron78
A oto kilka przykładowych stron w wycinance:
Jeszcze chwilka... :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.282 s.