[G] Domek dla chomi...
 
Notifications
Clear all

[G] Domek dla chomika typu Ania II. Model Free. Wyd. Młody Technik


Anonymous
 Anonymous
(@Anonymous)
Guest
Dołączył: 1 sekunda temu
Posty: 0
 

Cześć.

Dzisiaj nieco inaczej. Mała galeria poczynań początkującej modelarki 🙂

Moja córka, Zosia bardzo lubi jak składam modele i dzielnie mi przy tym towarzyszy. Nie tylko w domu, ale od dwóch lat również na konkursie w pobliskiej Świdnicy.
Ponieważ cały czas mi doradza i mocno się przygląda, postanowiłem to trochę odwrócić i zapytałem czy sama nie chce czegoś złożyć.
Jako że 5-cio latka i w przedszkolu dopiero uczą się ciąć oraz wycinać proste kształty musiało paść na model oczywiście prosty. Stąd Architektura ( Raven - konkurencja Ci rośnie 😉 ). Żeby za łatwo nie było, model biały więc doszło jeszcze jego malowanie ( tu trzeba będzie trochę popracować 🙂 ).
Ku mojemu zaskoczeniu, Zośka świetnie radziła sobie z nożyczkami i wycinaniem dużych powierzchni. Uważnie słuchała i tak oto po dwóch dniach mamy poniższy model.
Dla mnie to o tyle bardziej zadowalające, że planuję w grupie przedszkolnej córki zrobić małe spotkanie zapoznawcze z modelarstwem i złożyć z dzieciakami jakiś prosty model.

Co tu więcej pisać......

A tato, pomagał trochę przy zaginaniu krawędzi oraz kominie bo ten był trochę oporny na sklejanie.

Kilka zdjęć


Cytat
Anonymous
 Anonymous
(@Anonymous)
Guest
Dołączył: 1 sekunda temu
Posty: 0
 

Rewelacja, no i mamy nowe zdjęcie miesiąca 🙂 Gratuluję 🙂


OdpowiedzCytat
Anonymous
 Anonymous
(@Anonymous)
Guest
Dołączył: 1 sekunda temu
Posty: 0
 

Super!!! No i fajnie, że nowe pokolenie się zapowiada. A wiesz, że ja też planuje u syna w przedszkolu zrobić warsztaty modelarskie? Swoją drogą u mnie syn w podobnym wieku (niecałe 6 lat) i też ostatnio skleił model kartonowy ZOO w Nowym Tomyślu (gratisowy model z wydawnictwa Modelarstwo Nowotomyskie). Oczywiście wielkie gratulacje dla córki!


OdpowiedzCytat
Anonymous
 Anonymous
(@Anonymous)
Guest
Dołączył: 1 sekunda temu
Posty: 0
 

Raven - dziękuję w imieniu córki....

Swoją drogą - choć wydaje mi się to być osobnym tematem..... jest kwestia "relacji" zdjęciowych zamieszczanych po konkursach/wystawach modelarskich.......
Wszyscy wrzucają masę zdjęć "perfekcyjnie" sklejonych modeli pływadeł, latadeł czy jeździdeł.......
Pytam w związku z tym: Jak mamy zachęcić najmłodszych do "próby" złożenia pierwszego modelu....... skoro nie pokazujemy im otwarcie jakie są tego początki......
Jako że w Świdnicy jest mocny nacisk na propagoawnie modelarstwa wśród najmłodszych, w tym roku po raz pierwszy zostanie rozegrana konkurencja na "najmłodszego uczestnika wystawy/konkursu"......
Poza tym jak najlepiej zachęcić najmłodszych, jak nie pokazać im prac złożonych przez ich rówieśników..... ????
Szkoda że w relacjach zdjęciowych z wystaw jest to tak nagminnie pomijane.......
Tym bardziej wielki ukłon do "modelarskiej Iskry', która to już jest rozrywana regularnie we Wrocławiu ( Taron - nie robię jawnej konkurencji 🙂 ) wśród modelarzy ze szkół podstawowych...... Inicjatywa jak najbardziej poprawna szczególnie w temacie zaszczepienia tej dziedziny wśród najmłodszych......


OdpowiedzCytat
Anonymous
 Anonymous
(@Anonymous)
Guest
Dołączył: 1 sekunda temu
Posty: 0
 

Witam. Gratulacje dla Zosi i za wykonanie modelu i za fotkę miesiąca. Osobne gratulacje dla młodzieńca za wykonanie ZOO. Aż się serce raduje jak widzę takie bardzo młode pokolenie modelarzy.


OdpowiedzCytat
Udostępnij: