Dla szkół

Szanowni Państwo

Od maja 2011 roku prowadzę wydawnictwo Świat z Kartonu oferujące modele kartonowe o bardzo szerokiej, atrakcyjnej i niszowej tematyce.

Zwracam się do Państwa z prośbą o pomoc w zachęcaniu dzieci i młodzieży do klejenia modeli kartonowych. Okazuje się że to mocno zaniedbane w ostatnich latach hobby ma niesłychanie dużo pozytywnych cech, które z całą pewnością przyczyniły się do podnoszenia kwalifikacji dzisiejszej kadry inżynierskiej w kraju.

Sklejając modele kartonowe młodzi ludzie nie tylko znacznie poprawiają swoje zdolności manualne, uczą się systematyczności i dokładności, czytania planów i myślenia przestrzennego. Przygotowując dokumentację pod budowę modelu poznają historię i nierzadko ciekawe rozwiązania techniczne.

Chcąc na powrót zachęcić dzieci do tej pasji, wspólnie z kolegami modelarzami opracowałem kilka prostych modeli kartonowych, których wykonanie nie powinno sprawiać trudności uczniom szkół podstawowych. Modele te zajmują jedną sztywną kartkę. Cena ta to tylko pokrycie kosztów druku, bez marży własnej, jednak ufam że program ten przyniesie pewne wymierne, nie koniecznie finansowe korzyści w przyszłości, dlatego gorąco Państwa proszę i zachęcam do współpracy.

Dostępne modele prezentujemy poniżej zachęcając do ich darmowego pobierania ze strony i samodzielnego druku. Niestety nie biorą one udziału w konkursie, ale kto wie… może w przyszłości wymyślimy specjalny konkurs dla najmłodszych.