Rekonstrukcja wzgór...
 
Notifications
Clear all

Rekonstrukcja wzgórza zamkowego w Toszku 1:300


Taron78
(@taron78)
Member Admin
Dołączył: 2 lata temu
Posty: 49
Topic starter  

Witajcie,

jak zapewne wiecie, a jeśli nie, to czy chcecie czy nie wiedzą tą się z wami podzielę, tydzień temu odbył się bardzo fajny i myślę że z olbrzymim potencjałem konkurs modelarski na zamku w Toszku. Ci co byli, przekonali się że to bardzo ciekawe i gościnne miejsce i pewnie wrócą tam nie raz bo kalendarz imprez organizowanych na zamku jest przebogaty. Ja jednak w wizycie na zamku miałem swój własny i nieco bardziej prywatny cel. Jakiś czas temu - rok, może półtorej zacząłem niniejszy zameczek projektować, ale jak to u mnie często bywa, początkowy zapał szybko minął i projekcik stopniowo popadał w niełaskę i w końcu odłożyłem go całkiem. Dzięki konkursowi nie tylko do projektu wróciłem z nową werwą, ale jeszcze przekonałem się że jest popyt i zainteresowanie tego typu tematami a na samym zamku mogę liczyć na pomoc i wsparcie projektu. Tak więc projekt ruszył z impetem i po tygodniu prac (w ograniczonym niestety zakresie czasowym) mogę pochwalić się że udało mi się dokończyć projekt drugiego (z dwóch) wzgórz zamkowych (podstawy). Konstrukcja jest bardzo solidna i najeżona wręgami, ale wyszedłem z założenia że jeśli komuś to przeszkadza może je pominąć a ich obecność znacznie wzmocni podstawę i uprości pracę (przy zastosowaniu gotowych wręg ciętych laserem).

 

Poniżej mały render z tego etapu:

A ja wracam do programu i układam części pod laser, następne zdjęcie, mam nadzieję, pokaże jak to wygląda ale już w kartonie 🙂

 

No... może jeszcze tylko fotka, tak na zachętę, jak to ma wyglądać mniej więcej gdy już skończę...

 


Cytat
Taron78
(@taron78)
Member Admin
Dołączył: 2 lata temu
Posty: 49
Topic starter  

Zgodnie z obietnicą, tym razem zdjęcia z prac nad kartonem 🙂

Pierwsze wzgórze oklejone i muszę przyznać że bryła wyszła całkiem ciekawie, zobaczymy jak to będzie wyglądało po dodaniu budynków, ale muszę nieskromnie przyznać że podoba mi się, oceńcie sami:


OdpowiedzCytat
Taron78
(@taron78)
Member Admin
Dołączył: 2 lata temu
Posty: 49
Topic starter  

Ostatnio były zdjęcia, więc dla odmiany render. Może tego nie widać po postępach, ale od ostatniego razu odbyło się kilka żmudnych dopasowań, graficznych retuszy i eksperymentów. Jak to wyszło? Ocenicie w modelu, mi natomiast efekt wydaje się ciekawy.

 

 

Analizując kształt współczesny (po licznych rekonstrukcjach) i kształt makiety na której początkowo się wzorowałem, doszedłem do wniosku że kilka rzeczy trzeba koniecznie zmienić, stąd opóźnienia. Z kolei kilka rzeczy (jak np. wnętrze budynku bramnego - tego dużego) trzeba uprościć lub pominąć. Już na samym początku przyjąłem dla uproszczenia że oba wzgórza mają płaską powierzchnię, co oczywiście jest sporym uproszczeniem, ale z drugiej strony odtworzenie oryginalnego kształtu na dany okres jest po prostu niemożliwe.


OdpowiedzCytat
Udostępnij: