II Ogólnopolski Kon...
 
Notifications
Clear all

II Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych w Czarnej Białostockiej 13-14 VIII 2016

2 Posty
1 Users
0 Likes
919 Widok
(@lukasold)
New Member
Dołączył: 1 sekunda temu
Posty: 0
 

Chciałbym serdecznie zaprosić wszystkich kartonowców na kolejny II Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych w Czarnej Białostockiej.
Konkurs odbędzie się w dniach 13-14 sierpień 2016. Obecność obowiązkowa 🙂 Regulamin poniżej:

II Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych
Czarna Białostocka, 13-14. 08. 2016r.

I. Organizatorem konkursu jest Dom Kultury w Czarnej Białostockiej.

II. Cele i zadania konkursu;
-promocja modelarstwa kartonowego jako hobby i sposób spędzania wolnego czasu,
-wymiana doświadczeń środowisk modelarskich w różnym wieku, a także integracja modelarzy,
-promocja miasta i gminy Czarna Białostocka.

III. Termin i miejsce konkursu.
Konkurs, połączony z wystawą modelarską odbędzie się w dniach 13-14 sierpnia 2016 roku w Domu Kultury w Czarnej Białostockiej, ul. Kościelna 8.

Program konkursu:
13.08.2016:
10.00-14.00: przyjmowanie modeli biorących udział w konkursie/wystawie

14.00 ocena modeli konkursowych

10.00-17.00: zwiedzanie wystawy, giełda modelarska
14.08.2016:
9.00-14.00: zwiedzanie wystawy, giełda modelarska

14.00 ogłoszenie wyników, rozdanie nagród, zakończenie konkursu, wydawanie modeli po zakończeniu konkursu

IV. Warunki uczestnictwa w imprezie.
1. W konkursie mogą uczestniczyć modelarze indywidualni, modelarnie, kluby modelarskie
2.Złożenie wypełnionej karty zgłoszeniowej, a tym samym udział w konkursie-wystawie jest równoznaczne z oświadczeniem, iż:
a) zgłoszony do konkursu model jest autorstwa uczestnika;
b) pełnoletni uczestnik (senior) wyraża zgodę na nieodpłatne utrwalanie i rozpowszechnianie przez Organizatorów swojego wizerunku w ramach konkursu w celach marketingowych i statystycznych, w tym w szczególności na zamieszczenie na stronie internetowej www.dkczarna.com dokumentacji fotograficznej i filmowej konkursu,
c) przedstawiciel ustawowy lub opiekun prawny małoletniego uczestnika (juniora) wyraża zgodę na nieodpłatne utrwalanie i rozpowszechnianie wizerunku małoletniego uczestnika w ramach konkursu w celach marketingowych i statystycznych, w tym w szczególności na zamieszczenie na stronie internetowej www.dkczarna.com dokumentacji fotograficznej i filmowej konkursu,
d) uczestnik (przedstawiciel ustawowy lub opiekun prawny małoletniego uczestnika) wyraża zgodę na ewentualne zamieszczenie fotografii zgłoszonego przez siebie modelu na stronie internetowej www.dkczarna.com w celach promocyjnych i marketingowych Organizatora,
e) uczestnik (przedstawiciel ustawowy lub opiekun prawny małoletniego uczestnika) wyraża zgodę na opublikowanie imienia i nazwiska uczestnika na stronie internetowej www.dkczarna.com w celach statystycznych (ogłoszenia wyników konkursu).
3. Zgoda, o której mowa w pkt. b-d nie jest ograniczona czasowo.
4. Organizatorzy oświadczają, iż wizerunek uczestnika (małoletniego uczestnika) nie będzie użyty w sposób naruszający jego dobra osobiste.
5. Zaleca się dokonanie zgłoszenia przed rozpoczęciem konkursu za pomocą formularza on-line na stronie internetowej Domu Kultury http://www.dkczarna.com - za pomocą formularza zgłoszeniowego. Znacznie przyspieszy to czas wydawania kart startowych na miejscu. Każdy model to oddzielne zgłoszenie. Możliwa jest rejestracja w dniu konkursu, tj. 13 sierpnia 2016r., przed rozpoczęciem oceny modeli.
6. Chętni do uczestnictwa w giełdzie modelarskiej lub wystawie proszeni są o wcześniejszy kontakt z organizatorami, najpóźniej tydzień przed konkursem. Po tym terminie organizatorzy nie gwarantują miejsca.
7. Uczestnik zawodów może zgłosić nieograniczoną ilość modeli w danej klasie. W klasyfikacji będzie uwzględniony najlepszy model uczestnika w danej klasie.
8. Do konkursu przyjmowane są modele wykonane własnoręcznie z oryginalnych wycinanek polskich i zagranicznych oraz pobrane ze stron internetowych producentów wycinanki a także zaprojektowane od podstaw. Dokumentacja modelarska nie jest wymagana. Zgłoszony model może być jednak
zaopatrzony w dokumentację, którą mogą stanowić np.: instrukcja budowy i malowania zawarta w zestawie lub dodatkowe materiały dokumentujące wykonane w modelu zmiany,
przeróbki itp.
9. Modele dostarczane są i odbierane na koszt własny uczestnika. Modeli nie ubezpiecza się.
10. Modele, które zostały wyróżnione w poprzednich edycjach konkursu nie mogą brać udziału w rywalizacji; mogą brać udział tylko w wystawie
11. Konkurs odbędzie się w następujących grupach wiekowych:
Młodzik (M) ? do 13 lat włącznie- liczy się rok urodzenia
Junior (J ) ? 14-18 lat
Senior (S) ? powyżej 18 lat
12. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo łączenia klas i kategorii wiekowych w przypadku małej ilości modeli w danej klasie.

V. Klasyfikacja modeli.
Modele w grupach wiekowych młodzik i junior oceniane będą bez podziału na klasy Standard i Open. Część kategorii w grupie senior będzie rozegrana z podziałem na klasy- w zależności od ilości zgłoszonych modeli.

Klasa STANDARD-modele sklejone z wycinanki, które zachowują oryginalne malowanie zaprezentowane w wycinance z możliwością użycia retuszu dobranymi kolorami farb. Dopuszcza się możliwość użycia elementów fototrawionych, tj. relingi, trapy, anteny, oraz metalowe lufy, owiewki wytłoczone z folii, nici, żyłki, gąsienice, nity, elementy wycinane za pomocą plotera laserowego.

Klasa OPEN- modele sklejone z wycinanki, modele wycięte w całości ploterem laserowym oraz modele budowane od podstaw-głównym materiałem jest papier, w których dopuszcza się wszelkie modyfikacje pokrycia - szpachlowanie, malowanie poszycia zewnętrznego modelu, dodawanie elementów elektronicznych, mechanicznych, fototrawionych, tłoczonych, trawionych, wyciętych za pomocą plotera laserowego.

MŁODZIK (do 13 lat) i JUNIOR (14-18)

Samoloty
Statki i Okręty
Pojazdy Kołowe
Pojazdy Gąsienicowe
Figurki i zwierzęta
Budowle
Rakiety i Sci-Fiction

SENIOR (powyżej 18)
Samoloty wielopłatowe
Samoloty jednopłatowe, jednosilnikowe
Samoloty jednopłatowe, wielosilnikowe
Samoloty odrzutowe
Śmigłowce
Pojazdy gąsienicowe (Standard, Open)
Pojazdy kołowe (Standard, Open)
Pojazdy szynowe (Standard, Open)
Artyleria bez napędu (Standard, Open)
Statki i okręty
Okręty podwodne
Żaglowce
Budowle
Figurki i zwierzęta
Rakiety i Sci-Fiction

VI. Zasady oceny i nagrody.
1. Zgłoszone do konkursu modele ocenia komisja konkursowa powołana przez organizatorów na zasadzie podoba się/nie podoba się. Pod uwagę będzie brana estetyka i wkład pracy, oryginalność, precyzja. Decyzja komisji jest ostateczna i nie podlega oprotestowaniu.
2. W grupach wiekowych Młodzik i Junior nagrodzone zostaną trzy pierwsze miejsca (Medale i nagrody rzeczowe). W grupie Senior najlepsze modele w danej klasie nagrodzone zostaną Wyróżnieniami i nagrodami rzeczowymi (w miarę możliwości).
3. Organizatorzy dopuszczają fundowanie nagród specjalnych przez kluby modelarskie, wydawnictwa lub osoby prywatne.

Kontakt
Łukasz Ołdakowski
lukasold@gmail.com
tel. 609 506 710
www.dkczarna.com


   
Cytat
(@lukasold)
New Member
Dołączył: 1 sekunda temu
Posty: 0
 

Termin konkursu coraz bliżej. Można już zgłaszać swoje modele do konkursu za pomocą poniższego linku:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScqC3WxNdrjezDHNKlBCZ1XDtMO4lBUnvoOBkB2OtP347yAmw/viewform?c=0&w=1

Jest możliwość noclegu w nocy z piątku na sobotę oraz z soboty na niedzielę. Większość osób nocuje w agroturystyce w Czarnej Wsi Kościelnej niedaleko naszego Domu Kultury. koszt noclegu to 30zł za dobę. miejsc powinno wszystkim wystarczyć.
W razie pytań walcie jak w dym kontakty powyżej.
Łukasz


   
OdpowiedzCytat
Udostępnij: